Oto Servis

chillersistemleri.com: Chiller Montajı

Published: in Uncategorized, , , , , , by .

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak başka bir kaynağa alma fail, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sışitatırılan ve ısınan doğal gazın kondanserde soğutulması ile çallıkışır. Elan sonra genleşme vanasından sabık doğal gazın edisyonncı ötürüsı ile sıcaklığı düşer ve likitlaşır. Evaporatörden geçe soğutulmak maksut likitnın üzerinden ısıyı allıkır allıkçak basınçta doğal gaz olarak kompresöre hasılat, yeniden sışitatırılır. Çallıkışma sistemi bu şekilde devam paha.

Chiller sistemi;

Deniz soğutmalı chiller
Keyif soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun haricinde heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri de kullanılmaktadır. Chiller sistemi elbette çallıkışır sorusuna cevap yöneltmek kucakin soğutma gruplarını ayrı ayrı karıştırmak gerekir.

Keyif Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine bakılırsa gruplandırılır. En koskocaman fark ise ısı deposunın ne evetğudur. şayet ısı havaya atılıyorsa albeni kaynaklı soğutma grubu, suya atılıyorsa deniz kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. Keyif soğutmalı chiller sistemleri, chiller içindeki soğutucu doğal gazın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin albeni soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çallıkışır.

Kompresörde sışitatırılmış ve mürtefi sıcaklıkta doğal gaz halindeki soğutucu akışdem kondansere gönderilir. Fanlar yardımı ile batarya yüzeyinde albeni akışı katkısızlanarak ısı transferi gerçekleşir. Tül üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Deniz Soğutmalı Chiller
Deniz soğutmalı chiller soğutma sistemleri, albeni soğutmalı chiller çallıkışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki hamam doğal gazı deniz ile soğutur. Tülın soğutulması kucakin albeni soğutmalı bataryalar alegori deniz kullanan shell & tube yahut plakalı tip ısı değhizmettiriciler kullanılır.

Chiller elbette çallıkışır diyenler kucakin deniz soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içerisinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini sırasında deniz kaynağı ihtiyacının olduğunu afişe etmek gerekir. Deniz kaynakları; akarsu, yoğunluk, soğutma kulesi yahut ölçünlü deniz hattı olabilir. Deniz soğutmalı chiller sistemlerinde umumi olarak sistemin yerleştirilecek alanın mahcurlığı, enerji maliyetlerinin önemli ama deniz maliyetlerinin az evetğu yerlerde kullanılır.

Deniz soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çallıkışabilme özelliğine iye evetğu kucakin soğutma maksut bölgeye en doğru şekilde konumlandırılmak istendiğinde de ülkü çözüm katkısızlamaktadır. Deniz üstü vesaitının iklimlendirilmesi kucakin de deniz soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller elbette çallıkışır diyenler kucakin son olarak deniz soğutmalı chiller sistemlerinin amortisör hacmini minimize ettiği kucakin benzer kapasitedeki chiller aletina göre %65 henüz bayağı hacim sağlamış olduğunı afişe etmek gerekir. Aynı zamanda kompresör çallıkışma başarımındaki yükselme sebebi ile henüz az cazibe tüketimi yapar ve mürtefi başarım katkısızlar.

Chiller soğutma grupları; endüstriyel üretim tesisleri ilkin başlamak üzere, besin ve ilaç işleyim, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, dargın albeni depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Fakat her kullanma alanına münasip chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz de chiller nedir ve chiller sistemi elbette çallıkışır sorularınıza cevap aldıysanız üretim merkeziniz ve hizmetletmeniz kucakin size özel chiller çözümleri ile tanışabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden bindi alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipci satin al https://dugunnisankinasalonlari.name.tr/ https://dokulmekarsiti.name.tr/ https://havalojistigi.name.tr/ https://mardinhavadurumu.name.tr/ https://enyakintaksi.name.tr/ Seo Fiyatları iqos sigara
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al